Перейти до основного вмісту

Інтерв'ю Голови Ради адвокатів Закарпатської області Олексія Фазекоша

Голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош нещодавно повідомив про свій рестарт у великій політиці та сповнив надією представників багатьох верств краю – від адвокатів до бізнесменів, від дипломатів й до простих громадян – про те, що будь-які зміни в суспільстві можливі, лише якщо ти віриш. Віриш в ідею, в свою команду й свого лідера. Віриш у власні сили, врешті-решт.

Сам формат інтерв’ю вийшов дуже цікавим і незвичним.

Наприклад, запитання задавав відомий блогер і водночас політичний діяч Мукачево – Сергій Носалюк

Саме його коментар на сторінці Фейсбук ми радимо прочитати перш ніж розповісти про сутність розмови:

«Ідея соціально-справедливого суспільства та соціально-орієнтованої держави дуже близька до моїх внутрішніх переконань. А тому, коли Олексій Фазекош зробив мені цю несподівану пропозицію, то вона не була одразу мною відхилена. Тут було варто все добре зважити і лише після того дати обдуману відповідь. І от я подумав, і таки вирішив прийняти цю пропозицію. Сьогодні я не бачу в місті Мукачеві політичної сили, яка могла б об'єднати людей, які хотіли б впливати на роботу діючої міської влади, до якої накопичилось чимало запитань. А нам слід розуміти, що найбільш ефективною така робота може бути лише з використанням засобів, що надаються політичними партіями. Навіть громадські об'єднання, якими б вони не були монолітними і консолідованими, не можуть приймати участь у процесах формування владних структур. Приймати участь у виборах можна виключно через партії. На мою ж думку, Україна надто вже сильно дала крен в бік ліберальної партійної ідеології. Я ж рахую, що справжньою європейською ідеологією, є саме соціал-демократична. Партія "Соціалісти" абсолютно відповідає всім вимогам до європейсько-орієнтованої соціалістичної партії. Саме з цих міркувань, я вирішив погодитись на пропозицію Олексія Фазекоша».

Здивовані?

Ми теж попервах небагато чого зрозуміли, і тільки переглянувши відео з інтерв’ю вдалося чітко розставити усі крапки над «і». 

Виявилося, що два розумні співрозмовники побачили, що є прихильниками однієї ідеології. Більше того, Олексій Фазекош особисто показав, що є командною роботою у її найкреативнішому сенсі. Так, відповідаючи на одне з численних запитань Сергія, пан Фазекош, замислившись буквально на мить, перевернув інтерв’ю догори дригом і уточнив: «Кажуть, що адвокати дуже консервативні, а Фазекош – взагалі ледь не мастодонт якийсь. А ось давайте, трохи покреативимо і вже я буду задавати вам питання». А потім поцікавився, чи є його співрозмовник прихильником соціалістичної ідеї? А почувши ствердну відповідь, запропонував очолити міський комітет партії «Соціалісти» в Мукачево. Як бачимо, пан Носалюк погодився, і недарма.

Причому, ані вибір партії – «Соціалісти», яку очолює відомий дипломат, міністр закордонних справ України, колишній голова ОБСЄ та ОЧЕС Леонід Кожара, ані вибір регіональних представників цього руху не були випадковими чи спонтанними.

Так, наприклад, в партії «Соціалісти» впевнені, що найголовнішим напрямком в сфері дотримання законності в країні є подолання корупції, яка охоплює як економічну і політичну систему, так і суспільне життя.

Звичайно, що така ідеологія виявилася близькою як адвокату Олексію Фазекошу, так й Сергію Носалюку, який неодноразово був членом виборчих комісій у рідному краї.

Тим не менш, розмова цих достойників розпочалася з головного – що зараз відбувається в країні, і чому адвокат Фазекош, який досяг майже усього, чого бажав у своєму професійному житті і не має жодних матеріальних проблем, раптом зацікавився лівими ідеями.

Ось що з цього приводу повідомив пан Фазекош: «Насправді я досить вправний гравець на політичній арені. Свого часу я брав активну участь в роботі Народного Руху разом з покійним В’ячеславом Чорноволом. Врешті-решт, саме Ужгородська міська рада першою виступила проти ГКЧП – це й був початок моєї політичної діяльності. Потім співпрацював з соціал-демократичними партіями. Двічі був обраний депутатом Мукачівської міськради. Безпосередньо працював над створенням Народно-трудового союзу. Але після цього я майже 10 років займався виключно адвокатурою. І ось тепер я дійшов до висновку, що потрібно робити цей важливий крок – і повертатись у політику».

Далі Олексій Фазекош повідомив, що насправді він не дуже переймався політичною діяльністю не лише через те, що для нього завжди були важливі ідеологічні моменти, а партій такого типу він не бачив навколо. Але, що не менш важливо, й сильних лідерів він теж не зустрічав. Рівно до того часу, поки не познайомився з Леонідом Кожарою.

«Я впевнений, що ідеї справедливої держави нарешті знайдуть своїх прихильників і в нашій державі, і в нашому краї. А «соціалісти», напевне, можуть взагалі претендувати на більшість в Закарпатській міські та обласних радах», - прогнозує подальший розвиток партії Олексій Фазекош.

За свою трудову біографію О.А. Фазекош обіймав різні посади: від старшого наукового співробітника Закарпатського краєзнавчого музею до голови ради директорів страхової компанії «Гарант». З квітня 2001 р. працює в Мукачівській міськрайонний спілці підприємців, з 2006 р. є головою правління спілки. На сьогодні також обіймає посаду голови правління Мукачівської асоціації адвокатів. Є одним із засновників громадського об’єднання «Центр журналістських досліджень». У 2011 р. О.А. Фазекоша призначено радником голови Закарпатської обласної ради з юридичних питань. З 2012 р. – голова Ради адвокатів Закарпатської області. Тож якщо відтепер і партійні інтереси складуться таким чином, що до Верховної Ради потрібно буде обирати представника Закарпаття, Олексій Фазекош, на нашу думку, цього достойний, як ніхто інший.

 

Залишити коментар