Перейти до основного вмісту

Процесуальні диверсії vs правомірне використання процесуальних можливостей на стадії пред’явлення доказів

Під час роботи Школи податкової практики Legal High School суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Валерій Кузьменко розповів про те, які є зловживання процесуальними правами, названі процесуальними диверсіями, і як можна правомірно використовувати свої процесуальні права.

Спікер наголосив, що 15 грудня 2017 року були змінені деякі положення Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України. У пояснювальній записці до проекту Закону №8228 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення переліку дій, які можуть бути визнані зловживанням процесуальними правами» зазначено, що зловживання стороною своїми процесуальними правами несе значну соціальну небезпеку у зв’язку з тим, що формально особа діє в рамках правового поля, проте насправді її дії спрямовані на перешкоджання правосуддю і заподіяння шкоди законним інтересам інших учасників процесу.

Спікер відзначив, що поширеною процесуальною диверсією є оскарження рішень, які не можуть бути оскаржені, а також прохання сторони процесу відкласти судове засідання з поважних причин, не надаючи власне доказів цих причин.

Також експерт розповів, як запобігти зловживанню процесуальними правами — для цього є заходи процесуального примусу. «Визначено п’ять таких заходів, але на практиці їх є більше», — резюмував пан Кузьменко.

Джерело: lhs.net.ua.

Залишити коментар