Перейти до основного вмісту

"Реформа системи місцевих судів обмежує доступ громадян до правосуддя", - екс-голова ВСУ Бойко

Колишній голова Верховного Суду України Віталій Бойко (з грудня 1994 року по жовтень 2002 ) критикує ліквідацію місцевих судів і створення замість них окружних.

Про це він сказав в інтерв'ю Українським Новинам.

"Хочу сказати про ліквідацію районних та створення окружних судів. Для Києва ще нехай, а ось для регіонів, де не ходять автобуси, трамваї і електрички? Не продумали, як добиратися громадянам в ці суди. Це все стосується проблеми доступу до правосуддя. У мене відчуття, що створюються такі умови, щоб громадянин не зміг судитися", - сказав він.

З його слов, з точки зору доступності до правосуддя є величезні проблеми.

Також він вважає, що до тієї незалежності судів, яка має бути, необхідно ще пройти довгий шлях.

Він також негативно ставиться до наявності кримінальної відповідальності суддів за винесення завідомо незаконного рішення.

"Мене зараз турбують спроби прокуратури за певне рішення судді притягти його до кримінальної відповідальності, за винесення завідомо незаконного рішення. Я не розумію, як це можливо? Якщо не згоден з рішенням - оскаржуй! А порушувати кримінальне провадження проти судді за те, що він нібито прийняв незаконне рішення... я не розумію цього", - зазначив Віталій Бойко. 

Екс-очільник ВСУ переконаний, що наявність у Кримінальному кодексі відповідної статті підриває авторитет судді, робить його більш слухняним.

Залишити коментар