Перейти до основного вмісту

Як «опер» навчав брата корупційним схемам, аби тільки той не платив аліменти на сина

П’ять років тому в Україні з'явилась поліція. Але повноцінної реформи, яка мала перетворити корумповану міліцію на правоохоронний орган західного типу, так і не було втілено в життя. Реформа з романтичною назвою "Моя нова поліція" задумувалась, як докорінна зміна української правоохоронної системи, куди мали прийти нові люди з іншими цінностями та підходами до роботи. Натомість реформа загальмувала, так і не набравши обертів. Катастрофічні результати показали останні соціологічні дослідження проведені Центром Разумкова. http://razumkov.org.ua/napriamky/sotsiologichni-doslidzhennia/riven-doviry-do-suspilnykh-instytutiv-ta-elektoralni-oriientatsii-gromadian-ukrainy-2 Так, Національній поліції зовсім не довіряють 20,1% опитаних громадян, скоріше не довіряє – 28,5, а повністю довіряє 6% громадян. Та й цей мізерний відсоток з кожним днем скорочується, бо навіть люди, які знають «систему» зсередини бачать, що недоброчесні «поліцейські нікуди не поділись». Наочним прикладом цього став лист до редакції від нашого позаштатного журналіста з міста Мукачева Тетяни Яцук.

Тетяна зараз доглядає за 3-річним сином, але про роботу поліції знає не з чуток, бо до вагітності та пологів була представником Європейської поліцейської асоціації в Закарпатській області. Проте такої цинічності, як від головного оперуповноваженого Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України, підполковника поліції  Джумака Андрія Вікторовича, навіть вона не очікувала.

Справа в тому, що минулого року завершилась дуже неприємна судова справа щодо розлучення з колишнім чоловіком Тетяни – Володимиром Яцуком, названим братом якого і є пан Джумак. Про перипетії розлучення багато писати немає сенсу – наразі В.Яцук майже не опікується справами свого сина (який, от такий парадокс, сам поліцейських дуже любить https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1287634948099601&set=pb.100005593239124.-2207520000..&type=3).

1

Інколи тільки візьме у суботу або неділю – «позайматись» разом у спортзалі. Тобто «татко» розминається, а дитина десь там щось робить у спортзалі, адже зрозуміло, що 3-річному хлопчику не надто цікаво серед гантелей. Аліменти «тато» теж сплачувати не любить – декілька сотень гривень «з барського плеча» - вважається за велику милість. Про якійсь відпочинок для сина, повноцінне здорове харчування, розваги, витрати на садочок та няню (що особливо важливо в період пандемії) навіть не йде мови – якось там мама й сама справиться.

66

Проте ми тут не про мораль чи нотації. У судовий спосіб було встановлено лише юридичний факт – розірвання шлюбу. Однак поділу майна не відбулось. Спочатку Тетяна вірила «обіцянкам», що й так допомагатиму, потім почалась пандемія. Але нещодавно стали відомі цікаві факти.

Почати хоча б з того, що брат Володимира – той самий Андрій Джумак запропонував «покарати» погану «колишню»  – і відібрати у неї все, що належало їй та їх спільному малолітньому сину. Зауважимо, що у подружжя було спільно нажите майно – автомобіль VOLKSWAGEN GOLF VARIANT 2015 року, держномери  АО 7063 СВ. Елементарний пошук в ГУГЛ показує, що орієнтовна вартість автомобіля – 16 тис у.о. Натомість «аби не віддавати» 50% колишній дружині за місяць до розлучення Володимир переписує «авто» на свого партнера по фірмі – Іван Токаря.  

7777

Іван Токар – не просто партнер по «комп’ютерному» бізнесу, але й фактично керівник Володимира Яцука, бо сам «папаша» казав навіть у суді, що працює у ТОВ «ВС КОМ» (код ЄДРПОУ 37591144). От тільки працює неофіційно. Так зручніше і податки зайві державі не потрібно віддавати, і аліменти знову ж таки ні з чого платити начебто. Про аліменти – то на совісті керівника підприємства, а от щодо неофіційного працевлаштування (про що є численні свідки, які ремонтували і продовжують ремонтувати тут техніку) – то, здається, пора завітати до цього закладу інспекторам Держпраці і провести перевірку.

888

Щодо автомобіля – то справа вирішилась взагалі просто: в Мукачівському МРЕВ (зараз це  ТСЦ МВС № 2142) була людина, яка після дзвінка А.Джумака допомогла все «порішати» і «переписати» авто на того, на кого потрібно (відповідні скріншоти додаються).

99989998999999899999

 

Допомагав йому в цьому чоловік на ім’я Едуард. Якщо вірити відкритим даним з Youcontrol, то тел. 050 537 75 40, який згадується у переписці, належить ТОВ "АВТОШКОЛА "ЄВРО ДРАЙВ", керівником якого є Едуард Ланьо. Очевидно припустити, що у директора автошколи дійсно є «потрібні» зв’язки в МРЕВ.

6767776

Сам Володимир Яцук і забрав усі документи на авто, яке юридично вже належало І.Токарю, а фактично нікуди із володіння самого чоловіка й не вибувало. Тільки от Тетяні тепер розраховувати немає на що.

Цинічність ситуації полягає в тому, що брат «навчав» брата, як «переписати» автівку вже після того, коли сама Тетяна за власний кошт їздила до Києва, аби надати консультації Джумаку Андрію з приводу складання іспиту на отримання адвокатського свідоцтва.

Про факт складання такого іспиту, що звісно не заборонено законом, можна дізнатись на сайті Національної асоціації адвокатів України (скріншот додається).

55655665

Але справа в тому, що в Реєстрі адвокатів ніякої інформації про адвоката Андрія Джумака не міститься. Натомість, А.Джумак, за словами очевидців, вже вихваляється, що «має корочку» адвоката, хоча проходити 6-місячне стажування (а це обов’язкова вимога закону про адвокатуру) без відриву від роботи за 800 км від Києва держслужбовець категорії В ніяк не міг. А якщо міг – то тоді питання до керівництва А.Джумака, а чи не слід провести дисциплінарне розслідування з приводу «походу в адвокатуру» їх оперуповноваженого?

Тож тепер навіть не зрозуміло, що – опер зранку бореться з наркоторговцями, в обід – виступає «решаловом» по всій країні, а вночі підробляє адвокатом?

Редакція вважає за потрібне нагадати, що відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції України від 15 березня 2018 року, «службова дисципліна, крім основних обов’язків поліцейського, визначених статтею 18 Закону України "Про Національну поліцію", зобов’язує поліцейського: поважати права, честь і гідність людини, надавати допомогу та запобігати вчиненню правопорушень та утримуватися від висловлювань та дій, що порушують права людини або принижують честь і гідність людини», що вочевидь в цій ситуації дотримано не було.

Редакція очікує на реагування та відповідне службове розслідування щодо вказаного співробітника поліції. А також на реагування поліції щодо діяльності співробітника Мукачівського ТСЦ МВС № 2142 щодо вчинення корупційних дій з «перереєстрацій» автівок.

Оксана Соболева

Залишити коментар