Перейти до основного вмісту

"Активістам-антикорупціонерам необхідно заповнювати е-декларації", - журналіст

Журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон уважає, що активісти-антикорупціонери повинні подавати декларації і бути прозорими перед суспільством. Таку думку він висловив в ефірі телеканала NewsOne.

"Висловлю непопулярну думку. Я вважаю, що активістам потрібно заповнювати е-декларації. Чому вони не повинні декларувати свої доходи? Це що, священні корови? У чому проблема?" – запитав Гордон.

Він розповів, що подає декларації з 1995 року.

"Раніше вони були непублічними, кілька років тому стали публічними. Тепер будь-яка людина може подивитися в інтернеті, яка в мене нерухомість, який годинник, на чому я їжджу тощо. Я не бачу у цьому жодних проблем. Чому? Я ніколи не був посадовцем. Я все життя в бізнесі, усі мої угоди щодо нерухомості прозорі, усе на видноті. Тому я не відчуваю жодних проблем, якщо мільйони людей знатимуть, чим я володію", – зазначив журналіст.

Немає нічого поганого в тому, що активісти, які борються з корупцією, одержують високі зарплати, але все це має бути відображено в деклараціях, сказав Гордон.

"Навіть якщо ти на грантах – напиши: "Одержую гранти". У мене це не викликає жодних запитань. Якщо людина одержує гранти від США і на них бореться за демократію і проти корупції – я це вітаю, мені це подобається. Чому ні? Має ж із цим хтось боротися. Якщо руками активістів із цим боротимуться США, до яких я з великою повагою ставлюся, я це вітаю. Але заповни декларацію, щоб було зрозуміло: ти – активіст, ти борешся за світлі ідеали демократії і в тебе три квартири і зарплата $30 тис. на місяць. Звідки міф, що борець із корупцією має бути бідним? Ти маєш бути забезпеченим, інакше ти борешся з корупцією для того, щоб отримати хабар, прозорим, як скло, і маєш першим демонструвувати суспільству, що в тебе є", – вважає журналіст.

23 березня 2017 року Верховна Рада проголосувала у другому читанні і в цілому за законопроект №6172, зобов'язавши членів громадських організацій із 2018 року подавати електронні декларації. 27 березня президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону про е-декларації. Активісти мали подати декларації до 1 квітня 2018 року.

США і ЄС критикували цей закон і закликали Україну скасувати його. Українська влада обіцяла внести до нього зміни, але так цього і не зробила.

3 квітня Рада не змогла внести до порядку денного чотири законопроекти про скасування декларування для активістів і відхилила ще два, внесені "Батьківщиною" і президентом. 4 квітня профільний комітет розглянув законопроекти №8209 і №8209-1, які передбачають скасування е-декларування для членів громадських організацій, і рекомендував парламенту узяти їх за основу.

Представник президента в парламенті, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ірина Луценко, коментуючи скандал з обов'язковим декларуванням для активістів, заявила, що оскільки вже всі побачили, на які гроші вони живуть, е-декларування для цієї категорії громадян можна скасовувати. "Хлопці на технічну допомогу наших міжнародних партнерів живуть непогано. Доходи мають хороші. Тобто є за що критикувати і бути антикорупціонерами", – сказала депутат.

Джерело: gordonua.com

Залишити коментар