Перейти до основного вмісту

Адвокати і судді. Нам є, що сказати один одному!

21 травня 2020 року в Ужгороді в приміщенні Закарпатського апеляційного суду відбулась робоча зустріч представників Ради адвокатів Закарпатської області, Комітету захисту прав адвокатів та керівництва найвищого судового органу регіону.

Під час зустрічі, на якій були присутні голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош, голова Закарпатського апеляційного суду Ганна Фазикош, представники Комітету захисту прав адвокатів на чолі з Богданом Біловаром, Секретар судової палати з розгляду цивільних справ, суддя Олена Кожух, Секретар судової палати з розгляду кримінальних проваджень та справ про адміністративні правопорушення, суддя Іван Стан, Головний спеціаліст із забезпечення зв’язків із засобами масової інформації Юдіта Кондракова та інші, обговорювались актуальні питання спільної роботи адвокатського корпусу та судової влади у період переходу з карантинних правил на звичайні робочі умови.

Зокрема, були проаналізовані наступні гострі питання:

1) справедливе правосуддя: чи можна його виміряти часом та коштами,

2) якими мають бути розумні строки розгляду справ,

3) важливість правової визначеності та єдності судової практики,

4) особливості та результати застосування відеоконференцзв’язку під час судових засідань,

5) в яких випадках надзвичайну вагу набуває правова кваліфікація адвоката і спроможність захистити інтереси клієнтів у письмовому провадженні та усному відкритому судовому засіданні.

Під час конструктивної та результативної роботи сторони дійшли висновку про необхідність поглиблення і поширення такого роду комунікацій між правниками регіону.

Так, на думку Ганни Фазикош, «Закарпатський апеляційний суд завжди стояв на принципах відкритої та прозорої співпраці, готовий прислухатись до слушних пропозицій з боку адвокатів, але водночас і підмічати ті нюанси в роботі сторін та учасників судового процесу, на які можуть зреагувати тільки служителі Феміди в силу специфіки свого статусу. Нам завжди є, що сказати і адвокатам, і прокурорам. Головне – чути один одного!».

У свою чергу Олексій Фазекош переконаний, що тісні робочі стосунки між Радою адвокатів Закарпатської області та Закарпатським апеляційним судом будуть лише міцнішати з кожним роком. Адже заради торжества справедливості та закону й спільної мети – побудови Правової Держави – можна і потрібно комунікувати на найвищому рівні, знаходити спільні точки дотику, оперативно вирішувати усі актуальні питання.

Залишити коментар