Перейти до основного вмісту

Україну запідозрили в хакерській атаці на сайт виборчкому в американському Теннессі

В американському штаті Теннессі сайт місцевого виборчого комітету був виведений з ладу на годину в результаті хакерської атаки, зробленої з IP-адреси, зареєстрованої в Україні, повідомляє nv з посиланням на Associated Press.

Як повідомив заступник директора з інформаційних технологій округу Нокс Девід Болл, кіберінцидент стався 1 травня під час виборів мера округу. За його словами, атака супроводжувалася "підозріло великою кількістю іноземних користувачів", які одночасно запросили доступ до ресурсу - запити надходили від користувачів приблизно зі 100 країн.

Згідно зі звітом компанії Sword & Shield Enterprise Security, ця інтенсивна активність була серед імовірних причин аварії.

"З огляду на непрямі докази, особливо фактор одночасності зловмисного втручання з українськї IP-адреси, я вважаю розумним принаймні припустити, що за подією стояв чийсь злий умисел", - підкреслив Болл.

За словами Болла, кібератака не завдала ніякої шкоди голосуванню і підбиттю підсумків, проте сайт не працював протягом приблизно однієї години після закриття виборчих дільниць.

"Результатом, очевидно, стала відмова роботи, проте, на основі наданої інформації не зрозуміло, був збій умисним чи він був побічним продуктом цих подій", - йдеться у звіті Sword & Shield Enterprise Security.

Директор з технологій та інформатизації графства Річард Моран стверджує, що хоча потужний трафік надходив із серверів за кордоном, це не означає, що нападник перебував за кордоном.

Як зазначив професор комп'ютерних наук університету Райс Ден Воллеч, інтернет - "брудне місце" з великою кількістю фонового трафіку, і було б важко знайти його походження, тому що нападники дуже добре приховують своє місце розташування.

"Що роблять нападники - вони зламують інші комп'ютери і запускають напади звідти", - сказав Воллеч.

Залишити коментар