Перейти до основного вмісту

10% суддів, які пройшли кваліфоцінювання, не відповідають займаній посаді - ВККСУ

Станом на 26 червня стосовно 994 суддів завершено кваліфікаційне оцінювання. З них 805 суддів визнано такими, що відповідають займаній посаді, а інші 189 суддів підлягають звільненню або вже звільнені.

Такі дані наводить ВККС за підсумками кваліфікаційного оцінювання, передає «Закон і Бізнес».

Так, Вища кваліфікаційна комісія звільнила  87 суддів за власним бажанням під час процедури оцінювання. 102 судді не підтвердили відповідності займаній посаді: 74 судді не склали іспитів, 28 суддів не пройшли співбесід.

Ще стосовно 144 суддів оголошено перерву або відкладено розгляд питання. Одна з найпоширеніших причин – наявні висновки ГРД, які не відповідають встановленим вимогам до їх надання та методології кваліфікаційного оцінювання суддів. 

Нагадаємо, що кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаній посаді запроваджено у рамках судової реформи для всіх суддів України. Для першої тисячі суддів оцінювання оголошено 20 жовтня 2017 року і триває вже 7 місяців. Із числа суддів, які пройшли оцінювання, 242 судді – «п’ятирічки», в яких закінчились повноваження, вже рекомендовані Вищій раді правосуддя для призначення на посади. Це дозволить відновити або розвантажити роботу судів. Наразі судді з першої групи перебувають на останньому етапі кваліфікаційного оцінювання – співбесіди та аналізу досьє. Друга група суддів склала іспити та на сьогодні проходить тестування морально-психологічних якостей. Третя група, рішення стосовно якої ухвалено 7 червня 2018 року, – це 2188 суддів. Вони розпочнуть складати іспити 2 липня.

Залишити коментар