Перейти до основного вмісту

17 штатів подали до суду на Трампа 

Каліфорнія і ще 16 штатів незадоволені послабленням екологічних вимог для автомобілів. Вони звинуватили адміністрацію Трампа в порушенні законодавства і створенні загрози для здоров'я дітей.

Каліфорнія і ще 16 штатів США подали в суд на адміністрацію президента Дональда Трампа, звинувативши його в ослабленні екологічних приписів для автомобілів. Генеральний прокурор Каліфорнії Ксав'є Бесерра у вівторок, 1 травня, в Сакраменто заявив, що мова йде не про те, щоб шукати конфлікт з адміністрацією Трампа, а про важливі речі, які зачіпають здоров'я та економіку Америки.

У свою чергу губернатор Каліфорнії Джеррі Браун звинуватив чинного главу Агентства з охорони навколишнього середовища США (ЕРА) Скотта Пруітта в тому, що той порушує чинне законодавство і ставить під загрозу здоров'я дітей. За словами Брауна, Пруітт і Трамп хочуть, щоб люди купували більше бензину і сильніше забруднювали середовище.

Білий дім відмовився від коментарів, заявивши, що спочатку вивчить скаргу, подану до суду округу Колумбія. Крім Каліфорнії, позовну заяву підписали Нью-Йорк,  Айова та інші штати.

Невдоволення автоконцернів

На початку квітня було оголошено рішення скасувати жорсткі правила, що стосуються норм споживання пального автомобілями, прийняті за часів правління колишнього президента США Барака Обами. Ці норми мають вирішальне значення для зниження обсягів автомобільних викидів.
Однак автоконцерни побоюються втрати 1 млн робочих місць через подорожчання автомобілів внаслідок виконання екологічних приписів. Проти планів Обами виступив Союз автовиробників, до складу якого в числі інших входять Volkswagen, General Motors і Toyota.

Джерело: DW

Залишити коментар