Перейти до основного вмісту

ЄСПЛ відновив право українця бачитись зі своєю донькою після розлучення

Європейський суд з прав людини став на бік українця Сергія Вишнякова у справі, що стосувалася його права бачити малолітню доньку після розлучення. Про це йдеться у прес-релізі суду від 22 липня 2018 року, передає Українське право.

Так, у 2009 році національні суди гарантували Вишнякову право бачити його дворічну дочку три рази на рік.

З того часу він кілька разів безуспішно намагався забезпечити виконання цього рішення. Вперше – восени 2009 року, коли судові виконавці не здійснили жодних заходів, оскільки процедура не була визначена законом.

У 2012 році судовий виконавець вирішив, що рішення суду від червня 2009 року було повністю виконане, оскільки він зачитав резолютивну частину судового рішення матері. Це рішення було підтримане судами.

Вишняков кілька разів оскаржував відмову матері виконувати судове рішення, а також вимогав відшкодування збитків. Також чоловік неодноразово звертався до поліції. Усі спроби виявилися безрезультатними.

У 2014 році Вишняков звернувся до суду з проханням змінити місце проживання доньки на Миколаїв, у якому він живе. На той час мама та дівчинка переїхали до міста Селидове у Донецькій області (600 кілометрів від Миколаєва).

Чоловік наполягав, що у нього кращий фінансовий стан, аніж у матері дитини, яка була безробітною. Окрім того, Селидове розташоване у зоні конфлікту, а тому населений пункт є небезпечним для дівчинки.

Вишняков поскаржився ЄСПЛ, зокрема, на невиконання національними судами рішення суду, яке дало йому право доступу до своєї дочки.

Скарга українця була розглянута відповідно до статті 8 Європейської конвенції з прав людини – право на сімейне життя. ЄСПЛ встановив порушення статті і постановив виплати 7 500 євро на компенсацію за моральну шкоду і 1 000 євро на покриття витрат.

Залишити коментар