Перейти до основного вмісту

Євросоюз вимагає від соцмереж припинити поширення фейкових новин

Європейський Союз закликає соціальні мережі припинити практику поширення на своїх платформах фейкових новин

ЄС вимагає від соціальних мереж посилити боротьбу із поширенням фейкових новин. Про це повідомляє Ракурс з посиланням на сайт Європейської Комісії.

Згідно з документом, у разі, якщо у соціальних мережах і надалі з’являтимуться фейкові повідомлення, то Євросоюз буде змушений вдатися до подальших відповідних заходів для боротьби з дезінформацією в соцмережах.

Також у Єврокомісії хочуть, щоб соцмережі до липня цього року розробили «Кодекс практики саморегулювання», який сприятиме припиненню поширення фейкових новин. Зокрема, акцентується увага на необхідності унормувати поширення політичних новин та реклами.

Крім того, ЄК планує стежити за впровадженням цих норм соцмережами.

«Ми очікуватимемо очевидних результатів, які можна буде оцінити, до жовтня цього року. І тоді, у разі необхідності, у грудні ми вирішимо, чи вважаємо доречним ухвалення додаткових заходів», — заявила єврокомісар з питань цифрової економіки Марія Габріель.

Також ЄК має намір сприяти створенню незалежної експертної мережі, яка займатиметься перевіркою фактів для виявлення фейкових новин.

Нагадаємо, компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією президента США Дональда Трампа, незаконно отримала доступ до даних понад 87 мільйонів користувачів Facebook.

Засновник Facebook Марк Цукерберг втратив понад 5 млр дол. через виток даних. Цукерберг визнав, що соціальну мережу використали задля маніпуляції, отримання приватних даних та втручання в політичний процес.

Залишити коментар