Перейти до основного вмісту

Дії ВСУ, спрямовані на перешкоджання ліквідаційній процедурі - незаконні

Рада суддів України на своєму засіданні 12 квітня визнала дії Верховного Суду України, спрямовані на перешкоджання ліквідаційній процедурі, незаконними. Відповідно до рішення Ради суддів України,  з 15.12.2017 в Україні діє тільки Верховний Суд.

Голова Ради суддів України Олег Ткачук розповів, чому РСУ прийняла таке рішення.

 «Наслідком рішення РСУ має стати те, що збори суддів зрозуміють необхідність діяти виключно в рамках закону. Збори суддів від першої інстанції до вищої, повинні виконувати закон.Якщо говорити про ситуацію, яка склалася, то закон чітко прописує процедуру,  і судді повинні її дотримуватися. Закон «Про судоустрій і статус суддів» передбачає, що з 15 грудня 2017 року Верховний Суд України та вищі спеціалізовані суди припиняють свою діяльність. З цього моменту повинна була розпочатися  процедура їх ліквідації. На думку Ради суддів, судді повинні обов'язково слідувати вимогам закону, навіть якщо він зачіпає чиїсь інтереси. Ми вважаємо, що вимоги закону щодо ліквідації ВСУ забезпечать права тих людей, які там ще працюють. Йдеться про більш ніж 150 співробітників апарату ВСУ. Зараз співробітники ВСУ мають тільки формальне право на виплату заробітної плати та соціальної допомоги », - розповів Олег Ткачук.

Нагадаємо, що на засіданні Ради суддів 12 квітня підводились підсумки роботи цього органу за 2017 рік, був затверджений план робіт на поточний рік, і обговорювалась ситуація, яка виникла з ВСУ. Рада суддів визнала дії Верховного Суду України, такими, що спрямовані на перешкоджання ліквідаційній процедурі та незаконними. Відповідно до рішення Ради суддів, з 15.12.2017 в Україні діє тільки Верховний Суд. ВСУ і три вищих спецсуду (ВГСУ, ВАСУ, ВССУ) з цього моменту припиняють діяльність і ліквідуються. Це означає, що всі збори суддів ВСУ, що відбулися після цієї дати, а також прийняті на них рішення, є нелегітимними.

Джерело: sud.ua.

Залишити коментар