Перейти до основного вмісту

Хто допомагає вбивці Михайлу Гребницькому уникнути справедливого вироку

В кінці минулого року прокурор столичної прокуратури Сергій Жовтий, який підтримує обвинувачення в суді по справі про смертельне ДТП на проспекті Бажана, вчинене з вини п'яного мажора, наркомана Михайла Гребницького, під час судових дебатів після тривалого перерахування всіх жахів цієї трагічної історії, грізно оголосив про необхідний для звинувачення вирок підсудному Гребницькому у вигляді ... трьох років !!! позбавлення волі.

Так-так, три роки, не більше, адже підсудний визнав свою вину, а значить щиросердно покаявся і обіцяв, що колись зможе навіть відшкодувати збитки родичам.

Ці підстави для прокурора Сергія Жовтого послужили достатнім аргументом для визначення мінімального строку покарання, особливо коли особисто знайомий з впливовим батьком вбивці.

Журналісти продовжують стежити за ходом судового розгляду цього кримінального провадження в Київському апеляційному суді і висвітлюють трагічну історію, в якій відповідно з висновками експертиз 22-річний мажор Михайло Гребницький керував автомобілем LEXUS під алкоголем і важкими наркотиками (кокаїн, амфетамін і екстезі). Пролітав проспектом Бажана з боку Південного мосту зі швидкістю понад 160 км/год.

Перелаштовуючись з четвертого ряду в третій, ігноруючи ПДР, вдарив авто, яке рухалось попереду, не впорався з керуванням і вилетів на тротуар, збивши двох пішоходів. Від отриманих травм молода дівчина - студентка Юридичного інституту КНЕУ Вікторія Бабієнко - загинула на місці, а молода людина, яка знаходилась поруч, була госпіталізована до лікарні.

Вікторія Бабенко – дівчина, що загинула під колесами п’яного мажора Михайла Гребницького

Варто відзначити, що Гребницький на досудовому слідстві, а також при розгляді справи в суді, свою провину не визнавав, намагався перекласти її на інших учасників дорожнього руху. Визнав себе винним тільки перед оголошенням прокурором Сергієм Жовтим сумнівного покарання.

І це при тому, що обставин, пом'якшуючих вину п'яного наркомана, судом встановлено не було. Неповнолітніх дітей або осіб з обмеженими можливостями, які перебувають на утриманні, у обвинуваченого немає. 

Збиток сім'ї не відшкодував. 

Можливо, прокурор щось наплутав?

Сумнівні дії прокурора Сергія Жовтого вимагають ретельної службової перевірки на відповідність займаної ним посади та на можливу корупційну складову в справі обвинуваченого Гребницького.

У зв'язку з цим було подано звернення на ім'я Генерального прокурора Ірини Венедиктової з проханням звернути увагу на сумнівні, необґрунтовані дії прокурора Сергія Жовтого і провести службову перевірку обґрунтованості встановлених ним обставин, що суперечать матеріалам кримінальної справи і явно невідповідним кримінальному законодавству.

По суті результатів розгляду звернення в офіс Генерального прокурора на ім'я Ірини Венедиктової - його просто проігнорували!!

Також проігнорували і звернення, спрямоване з Офісу Президента України Володимира Зеленського і з комітетів Верховної ради.

У зв'язку з цим біля офісу Генерального прокурора була проведена акція протесту з вимогою відреагувати на ганебне та таке, що суперечить кримінальному законодавству, рішення прокурора столичної прокуратури Сергія Жовтого.

в відображенні скла видно як прокурор Сергій Жовтий уважно вслуховується у «свідчення» обвинуваченого вбивці

Оскільки резонансна кримінальна справа обвинуваченого Михайла Гребницький набула громадського інтересу, журналісти висвітлюють судові процеси.

Так, 29.03.2021 призначення судового засідання Колегією суддів Київського апеляційного суду в складі Сілкова І.М., Балацька Г.О. та Горб І.М. не відбулось на прохання обвинуваченого.

На сайті Київського апеляційного суду розміщена інформація про розгляд апеляційної скарги на вирок обвинуваченого Михайла Гребницького (в справі №11-кп / 824/1743/2021) в 11:30 год. 24 травня 2021 р.

Незважаючи на спроби батька вплинути на апеляційну інстанцію для порятунку сина-вбивці від справедливого покарання, громадськість розраховує на законне і обґрунтоване рішення у цій кримінальній справі.

Залишити коментар