Перейти до основного вмісту

Скандал навколо "Французького бульвару": BARRISTERS стали на захист колег з юридичної фірми ILF

Адвокатське об’єднання «BARRISTERS» надає правову допомогу керівництву харківського ТРЦ «Французький бульвар», яке заявило про спробу рейдерського захоплення. Також адвокати фірми у зв’язку із справою стають на захист колег з юридичної фірми ILF.

Про ознаки рейдерського захоплення, на думку адвоката «Barristers» Інни Тецької свідчить те, що один з власників ТРЦ (учасників ТОВ «А.».) звернувся із заявою до господарського суду, а паралельно правоохоронними органами було розпочате кримінальне провадження. «Заявниця вимагає в суді захисту господарських інтересів, при цьому справа порушується за ч. 5 ст. 191 КК, проводяться обшуки в квартирах (в тому числі, орендованих) керівників компанії в присутності батьків похилого віку і маленьких дітей. Це невідповідні дії з боку поліції», – говорить юрист. Вона звертає увагу на те, що перелік вилучених речей дуже великий. «Це печатки, бланки, комп’ютери, ноутбуки, телефони, сім-карти, акти виконаних робіт, оптичні та паперові носії інформації, банківські виписки, договори з підрядниками, первинна документація підприємства – загалом все те, від чого залежить його господарська діяльність, - уточнює І.Тецька. - При цьому підстав для таких вилучень не було – компанія не перешкоджала слідству і готова надати всю необхідну документацію».

Також дивним фактором, за словами юриста, є те, що обшуком керує слідчий слідчого відділу Мукачівського управління поліції Закарпатській області. Яке він має відношення до справи харківської фірми – питання риторичне.

Також під удар потрапила юридична фірма ILF, адвокати якої раніше представляли інтереси ТОВ «А.». Тепер колишній клієнт подав позов до суду з вимогою припинити захист ТОВ через начебто наявний конфлікт інтересів та Порушення правил адвокатської етики. Інформація про це днями з’явилася в окремих ЗМІ.

У BARRISTERS намагаються владнати і цю ситуацію. «У середині березня 2020 року за рекомендацією колег з ILF я від імені адвокатського об’єднання провів переговори з керівництвом ТОВ і його учасниками, - зазначив керуючий партнер BARRISTERS Олексій Шевчук. - На той час адвокати з ILF вийшли з відносин по наданню правової допомоги з цими клієнтами через ризик виникнення конфлікту інтересів. Мене та інших відомих адвокатів, які могли би кваліфіковано здійснювати надання правової допомоги у межах кримінальних справ та корпоративного конфлікту колеги рекомендували для переговорів з ТОВ».

Що стосується претензій клієнта до адвокатів, то тут О.Шевчук нагадав положення профільного закону, які зобов’язують у таких випадках звертатися до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури регіону за робочим місцем адвоката. «Є у клієнта претензії до адвоката, то нехай використовує спосіб захисту, передбачений Законом України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність». Пише скаргу в КДК і так далі. А що тут має робити суд? Взяти на себе функцію органу адвокатського самоврядування?», - резюмував О.Шевчук.

Закон і Бізнес

Залишити коментар