Перейти до основного вмісту

Штраф за "євробляхи" до 170 тис. грн.

Рада готується ввести штрафи до 170 тисяч гривень за "євробляхи"
На пересування по Україні без перереєстрації хочуть дати 10 днів, а за зрив термінів - штраф 17 тисяч гривень.

В Україні готуються ввести каральні заходи для власників автомобілів на єврономерах, яких в країні вже, за словами нардепів, налічується 1,5 млн. У Раді стверджують, що це вимушений хід, а водії Єврономер парирують, що в боргу не залишаться і почнуть організовувати протести.

Що пропонують
В парламентському комітеті з питань податкової та митної політики, нещодавно депутати надали Об'єднанню власників авто на єврономерах витяги з практично підсумкового законопроекту, в яких мова йде про "батіг" для таких водіїв. Поки йде обговорення і в парламент документ ще не поданий. У разі його прийняття українці зможуть по країні їздити на авто, зареєстрованому на іноземну компанію, до 10 днів. Якщо потрібно довше – доведеться показати документи, що підтверджують таку необхідність. А якщо людина, яка ввезла в Україну машину, передасть її в користування комусь іншому або розбере на запчастини, то їй загрожує штраф 17 000 грн.

Відповідно збираються посилити контроль за єврономерами: поліція і фіскальна служба отримають доступ до бази прикордонників і фактично отримають право зупиняти таких водіїв і перевіряти терміни перебування машини в Україні. Для цього створять спеціальну електронну базу автомобілів, які в'їхали в Україну. Також депутати хочуть ввести обов'язкову реєстрацію машин, які в'їжджають в країну більш ніж на 30 днів. За перевищення термінів перебування в Україні вводяться нові штрафи – від 850 грн до 17 тис. грн, а якщо авто належить юрособі, то максимальний штраф може становити і 170 тис. грн. Як вчинять з тими, хто вже зараз їздить на Єврономер більше місяця, - поки невідомо.

Коли приймуть рішення
В Комітеті планують зустрітися з активістами для фінального обговорення документа вже після травневих свят. Тільки після цього законопроект може бути оприлюднений на сайті ВР і може потрапити на голосування депутатів.

Водії: "Готові перекривати траси"
Власники нерозмитнених авто у відповідь на запропоновані парламентом обмеження вже заявили, що готові до радикальних заходів - блокувати, наприклад, прикордонні пункти пропуску і траси державного значення. Водії не хочуть, щоб законопроект був прийнятий. Крім того, власники автомобілів на єврономерах заявили, що одна з ключових їх цілей - введення доступних тарифів на розмитнення транспорту, а не багатотисячні штрафи або конфіскація авто. Сам же законопроект вони назвали каральним.

"Мы хотим, чтобы растоможка не превышала $1 тыс., а с введением нового закона она может подорожать до $2,5 тыс.", — считают водители.

В цілому власники єврономерів налаштовані дуже серйозно. У профільному комітеті Ради нам розповіли, що в спільнотах таких водіїв за останній час з'явилося чимало професійних консультантів - від юристів до колишніх митників. Схоже, що таким чином власники такого транспорту готуються до серйозної боротьби за право їздити на нерозмитнених автомобілях. Посилено працюють спільноти власників таких авто і над своїм іміджем: в соцмережах вони активно розповідають, як їх регіональні організації допомагають дітям або людям похилого віку.

Власники проти. Готуються блокувати дороги і КПП.

Джерело: Сегодня

Залишити коментар