Перейти до основного вмісту

ВРП надала згоду на утримання судді Голосіївського районного суду міста Києва Андрія Новака під вартою

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Володимир Комков повідомив, що до Вищої ради правосуддя 25 квітня 2018 року надійшло подання заступника Генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. про надання згоди на утримання під вартою судді Голосіївського районного суду міста Києва Новака Андрія Васильовича, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). До подання долучено копії матеріалів, якими обґрунтовано його доводи.

У поданні зазначено, що детективами Національного антикорупційного бюро України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні від 5 березня 2018 року за підозрою Новака Андрія Васильовича у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 КК України.

Суддю Новака А.В. затримано 23 квітня 2018 року відразу після вчинення тяжкого злочину, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України, у порядку статей 208, 482 Кримінального процесуального кодексу України. Заступником Генерального прокурора України – керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницьким Н.І. 24 квітня 2018 року повідомлено Новаку А.В. про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 КК України.

Новаку А.В. інкримінується умисне діяння, що виразилось у проханні надати та в одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданої їй влади та службового становища, предметом якого була неправомірна вигода у великому розмірі, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, передбачене частиною третьою статті 368 КК України.

Подання мотивовано тим, що існують ризики вчинення Новаком А.В. дій, передбачених пунктами 1–5 частини першої статті 177 КПК України, а саме підозрюваний, перебуваючи на свободі, зможе переховуватися від органів досудового розслідування та суду, знищити документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних у кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

У поданні вказано, що Новак А.В. обґрунтовано підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, запобігання вказаним ризикам неможливе у разі застосування більш м’яких запобіжних заходів.

«Оцінюючи подання, дійшов висновку, що воно є вмотивованим, що підтверджується, в тому числі, наданими на його обґрунтування доказами. Ураховуючи наведені в поданні ризики, співмірність між незалежністю, недоторканністю судді та наслідками утримання його під вартою у зв’язку з підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, вважаю, що подання слід задовольнити»,– підсумував Володимир Комков.   

Вища рада правосуддя, дослідивши подання та долучені до нього копії матеріалів, заслухавши доповідача – члена Вищої ради правосуддя Володимира Комкова, представників Генеральної прокуратури України: начальника шостого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Сергія Козачину (на фото) та прокурора зазначеного відділу Андрія Касьяна, вирішила подання заступника Генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. задовольнити, надати згоду на утримання судді Голосіїівського районного суду міста Києва Новака Андрія Васильовича під вартою.

Джерело: прес-центр Судової влади україни

Залишити коментар