Перейти до основного вмісту

За що Євросоюз може подати в суд на Україну?

Євросоюз почав готуватися до арбітражних слухань проти України через те, що мораторій на експорт лісу-кругляка досі не скасували, повідомляє Ракурс з посиланням на «Європейську правду».

У розпорядження журналістів потрапив лист єврокомісара з питань торгівлі Сесілії Мальмстрьом до міністра економічного розвитку та торгівлі України Степана Кубіва. В ньому йдеться, що всі спроби домовитися щодо скасування мораторію на експорт лісу-кругляка до Євросоюзу виявилися провальними.

Мальмстрьом наголосила, що в даній ситуації вона не бачить іншого виходу, окрім арбітражної процедури проти України.

Вона стверджує, що ніхто не подаватиме у Стокгольм чи в Лондонський суд. Арбітражна палата для вирішення суперечок буде створена Україною та Євросоюзом на двосторонніх засадах.

В той же час, в Адміністрації президента України Петра Порошенка блокують створення арбітражу, через що європолітики можуть звернутися до Світової організації торгівлі.

Від часу впровадження мораторію на експорт лісу-кругляка в Україні не скоротилися вирубки дерев, адже досі так і не було врегулювання питання незаконних рубок.

Мораторій на експорт лісу-кругляку діє в Україні з 2015 року. Свого часу через відмову його скасування Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро.

Залишити коментар