Перейти до основного вмісту

Закарпатській ОДА відмовили у скасуванні окремих норм закону про децентралізацію

Верховний суд України відмовив у відкритті провадження у справі за позовом Закарпатської обласної державної адміністрації до Верховної Ради України про скасування окремих положень закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», який запустив процес децентралізації в країні. Відповідну ухвалу оприлюднено на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень, повідомляє zaxid.net.

Раніше голова ОДА Геннадій Москаль повідомляв, що він подав відповідну позовну заяву до Верховного суду України. Очільник Закарпаття вважає, що низка положень закону про об’єднання громад суперечать Конституції України, законам «Про місцеві державні адміністрації», «Про Центральну виборчу комісію» та «Про місцеве самоврядування».

Раніше юристи прогнозували відхилення позову, оскільки законодавством передбачено, що відповідність законів України Конституції України розглядає Конституційний суд України. Власне, цим і обґрунтована відмова Верховного суду в порушенні справи.

«Аналіз наведених норм свідчить про те, що невідповідність Конституції України актів Верховної Ради України може бути підставою для прийняття Конституційним Судом України рішення щодо їх неконституційності, що свідчить про неможливість розгляду таких справ у порядку адміністративного судочинства», – йдеться в ухвалі суду.

Зауважимо, рішення було ухвалено 27 березня 2018 року. 11 квітня сплив 15-денний термін, протягом якого Закарпатська облдержадміністрація мала можливість оскаржити рішення. Інформації про те, що апеляційна скарга була подана, немає.

Залишити коментар