Перейти до основного вмісту

КСУ перевірить на конституційність закон про медичне обслуговування населення

Сьогодні, 2 жовтня о 10.00 Велика палата Конституційного Суду України у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційним поданням 59 народних депутатів України щодо конституційності Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19 жовтня 2017 року № 2168–VІІІ. Про це повідомила прес-служба КСУ.

Відповідно до преамбули, Закон визначає державні фінансові гарантії надання необхідних пацієнтам послуг з медичного обслуговування (медичних послуг) та лікарських засобів належної якості за рахунок коштів Державного бюджету України за програмою медичних гарантій.

Автори клопотання вважають, що оспорюваний Закон не відповідає статтям 8, 19, 22, 26, 49, 64, 85, 92, 95 Конституції України.

Обґрунтовуючи твердження про неконституційність Закону, народні депутати  вказують, що положення Закону, «які визначають його правову природу (правове визначення), сутність та ціль, не відповідають Конституції України, його норми, враховуючи їх юридичну невизначеність, унеможливлюють правозастосування та забезпечення конституційної гарантії права на охорону здоров’я».

Залишити коментар