Перейти до основного вмісту

КСУ перевірить окремі положення Закону про звернення громадян на конституційність

11 липня Велика палата Конституційного Суду України розпочне розгляд справи за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо конституційності окремих положень Закону України «Про звернення громадян». Справа розглядатиметься у формі письмового провадження, передає прес-служба суду.

«Розгляд справи за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень частини другої статті 8, другого речення частини четвертої статті 16 Закону України "Про звернення громадян», – зазначено у повідомленні.

Автор клопотання у конституційному поданні зазначає, що оспорювані положення Закону встановлюють обмеження для осіб, визнаних судом недієздатними, у реалізації їх права, передбаченого статтею 40 Конституції України, та ставлять недієздатних осіб у несприятливе становище порівняно з іншими громадянами України.

Зокрема, позбавляють їх прав висловлювати свою точку зору щодо діяльності органів державної влади, повідомляти про порушення чинного законодавства, вносити клопотання про визнання за ними відповідного статусу, вимагати поновлення порушених  прав та захисту законних інтересів.

Залишити коментар