Перейти до основного вмісту

На шляху до Legal Tech: де прихований потенціал?

Хоча юридична сфера і вважається однією з найбільш консервативних, впливу технологічного процесу їй не вдається оминути. Так, з’являється значна кількість Legal Tech-стартапів, що мають оптимізувати юридичні процеси, на які витрачається багато ресурсів і часу як самими юристами, так і користувачами юридичних послуг, зазначаэ Дарина Сидоренко у своєму блозі. Про те, чи є попит на такі послуги, як інформує Law.com, з’ясовували LegalShield.

У той час, коли додатки онлайн-шопінгу користуються шаленою популярністю, результати дослідження показують, що лише незначна кількість користувачів мобільних пристроїв використовують додатки з надання юридичних послуг або захисту персональних даних. Так, із 2000 опитаних 91% використовують планшет чи смартфон постійно, лише 12% респондентів зазначили про використання додатків для захисту персональних даних, 5% - отримання юридичних послуг. Цікавим також є те, що чоловіки більш схильні до використання юридичних додатків, ніж жінки - лише 2% жінок-респондентів повідомили про їх використання.

Разом з цим в звіті вказано на потенційний зріст зацікавленості до таких послуг. 66% опитуваних відмітили, що вони могли б бути зацікавлені в додатках, через які можна отримати базові юридичні послуги. При цьому найбільшу зацікавленість виявили мілленіали (73%), а також ті особи, що ведуть домашнє господарство і в кого є діти (76%).

«З поширенням використання технологій і зменшенням неточностей в постановці питань та поясненні суті проблем поява мобільного додатку, що міг би вирішити базові юридичні питання, зможе доповнити той перелік додатків, якими користуються мілленіали», - зазначено в звіті.

Тобто зацікавленість користувачів є, але необхідно знайти свого користувача. Для цього потрібно зрозуміти, в чому дійсно є потреба в покупців. Наприклад, виявилося, що інтерес до додатків різного профілю юридичних послуг також відрізняється. Найбільше опосередкованим користувачам потрібні такі речі як екстрений дзвінок адвокату, допомога з гарантіями, створення заповіту та надання страхових послуг, найменше - послуги з усиновлення.

Самі ж юридичні компанії розраховують на пряму взаємодію з користувачами через мобільні додатки, розглядаючи це як вектор для розвитку їх бізнесу та підкреслюючи свою інноваційну спрямованість. «Чи збираємося ми так отримати клієнтів? Ще невідомо, - стверджує Джулія Гілберт, Голова маркетингового відділу Locke Lord, - Але якщо ми зробимо вирішення юридичних питань для клієнтів легшим, наша компанія стане більш відомою на ринку».

Окрім використання самих додатків, менш витратними і більш популярними залишаються сайти, які пропонують такі послуги. Проте, щоб привернути увагу користувачів мобільних пристроїв, ресурс повинен бути mobile-friendly (адаптованим під різні види пристроїв – прим. ред.). «Практично всі ці веб-сайти були створені з урахуванням того, що люди зможуть отримувати доступ до них з настільного комп'ютера, - стверджує Джеймс Сандман, Голова Legal Services Corporation. - Досить часто вони неправильно відображаються на мобільних пристроях».

Загалом всі сервіси розроблюються з орієнтацією на один з 3-х ринків: для юристів (Lawyer-to-Lawyer - L2L), для бізнесу (Lawyer-to-Business - L2B), для масового споживача (Lawyer-to-Consumer - L2C). Разом з цим у дослідженні 2016 р. Boston Consulting Group разом Bucerius Law School, залежно від функціональності, розрізняють:

- посередника - сприяє переведенню юридичних даних у цифровий вигляд;

- допоміжний сервіс - підвищує ефективність управління справами та обробку документів;

- вирішення основних юридичних проблеми по суті - допомагає або повністю замінює юристів при виконанні базових завдань у проведенні трансакцій та судових спорах.

Отже, створюючи нові майданчики для надання юридичних послуг онлайн, legal tech-стартапи мають зробити юридичну індустрію більш ефективною і доступною для кінцевого споживача. Для цього необхідно враховувати територіальні, ментальні та вікові особливості споживачів цих послуг, щоб максимально збільшити попит і вивести надання юридичних послуг на якісно новий рівень.

Джерело: Юридична газета.

Залишити коментар