Перейти до основного вмісту

Активісти не хочуть декларувати доходи, тому заявили про відмову в участі доборі суддів

Сьогодні, об 11.00, Громадська рада доброчесності проведе брифінг, де офіційно заявить про свій вихід з процесу кваліфікаційного оцінювання суддів та озвучить причини такого рішення. 
Захід відбудеться в Українському кризовому медіацентрі за адресою вул. Хрещатик, 2, Український дім, повідомляється на офіційному сайті Ради.

Таке рішення активісти прийняли після того, як Парламент відмовився голосувати за законопроекти, якими планувалось скасувати або відкласти термін подання електронних декларацій представниками громадських організацій, які займаються антикорупційною діяльністю.


Так, саме до 1 квітня їм необхідно прозвітувати про свої доходи, отримані в переважній більшості за рахунок грантів. За даними Мінекономіки, зараз в Україні 189 діючих проектів з надання грантів на загальну суму допомоги $6,464 млрд. Декілька місяців тому розпочалася нова масштабна програма “Нове правосуддя”. Якщо уважно придивитися до інфографіки, яку розповсюджує Громадська рада доброчесності, то вона містить припис “За підтримки проекту “Нове правосуддя”. Це щоб звітувати перед американським урядом. До речі, програма реформування сектору юстиції “Нове правосуддя” передбачає витрати на $21,193,693.


Зараз в соцмережах окремі активісти дуже ображаються, коли їм натякають, що цей “вихід” з процесу напряму пов’язаний з е-декларуванням. Про справжні причини всі без виключення члени ГРД обіцяли розповісти сьогодні на брифінгу. 
 

Залишити коментар