Перейти до основного вмісту

Для чого НАБУ антикорупційний суд?

Спецоперація НАБУ під кодовою назвою "акваріумна рибка" в кабінеті керівника САП вразила багатьох. Напевно відтепер любителів морської живності серед чиновників стане набагато менше, як кажуть, від гріха подалі. Але ця історія стала черговим доказом того, що так звані борці з корупцією займаються чим завгодно, тільки не своїми прямими обов'язками.

Минулого тижня судді Окружного адміністративного суду м.Києва офіційно звернулися до Генпрокуратури та Вищої ради правосуддя з заявою про те, що Національне антикорупційне бюро України здійснює прямий тиск на суд у зв'язку із рішенням по одній гучній справі.

Якщо перекласти з юридичної мови на загальнозрозумілу, то суть справи може трохи налякати своєю простотою. А кажуть судді буквально наступне: Окружний адміністративний суд прийняв рішення, яке аж ніяк не влаштовує НАБУ. Так як через це судового рішення вся НАБУшна схема зі звинувачень і доказів вже в іншому суді навіть не розсипається, а просто зникає. А справа ця настільки важлива для "набушників", що вони просто не в змозі більше робити вигляд, що є закони, які вони ЗОБОВ'ЯЗАНІ дотримуватися. І вони не стали.

У нас в країні єдиний доступний громадянам законний спосіб оскаржити рішення суду - це апеляція. Не згоден з рішенням - подавай в апеляцію. Тоді справу розгляне вже інший, апеляційний суд. І винесе нове рішення. Знову не згоден? Іди далі, аж до Верховного суду.

Здавалося б, борці з корупцією, як ніхто інший повинні землю рити і лікті гризти, щоб завжди і в усьому діяти тільки законними методами. Але це довго. І ненадійно. Так, напевно, подумали в НАБУ. І прикинули, що часу працювати чисто і по закону - немає. Та й аргументів відстоювати свою позицію в судах, очевидно, теж немає. Тому зробили те, що вони вміють найкраще - пішли по беззаконню і відкрили кримінальні провадження на суддів, які прийняли незручні для НАБУ рішення.

Природно, що разом з тим, вони збільшили на максимум гучність своєї шарманки про "нас врятує тільки антикорупційний суд". Адже неабияк заплямований прапор боротьби з корупцією починає давати душок свавілля. ТІТУШКИ тихо заздрять. Відкривати кримінальні справи на суддів - це зовсім інший рівень. Але і відповідати за це теж доведеться.

Насправді НАБУ не потрібен ніякий окремий антикорупційний суд. Схоже, їм взагалі суд не потрібен. Тому що з судами завжди буде проблема - адже вони іноді приймають рішення на користь іншої сторони. Тобто, не на користь так званих антикорупціонерів.

І що тоді будуть робити ці браві воїни інформпростору з сумнівним реноме і повною відсутністю відчуття реальності? Очевидно, нічого нового. Будуть по-старому боротися з корупцією в антикорупційному суді, залякуючи і відкриваючи кримінальні справи на суддів. Тільки де вони цих суддів візьмуть? Які судді підуть працювати в суд, де їм потрібно працювати з Антикорупціонерним беззаконням? І нарешті, чи розуміють в НАБУ, що тиск на суд – кримінально каране діяння, яке розглядається в зовсім іншому суді, не в тому, за яким вони сподіваються приховати відсутність користі від своєї діяльності?

Рішення адміністративного суду, яке настільки не влаштовує НАБУ, що бюро відкрито порушує закон і тисне на суддів - це рішення у справі Романа Насірова. І паніка НАБУ може бути пов'язана якраз із тим, що саме через це судове рішення їх гучне розслідування і багатотомне звинувачення проти Насірова вже в іншому процесі виявляється звичайною мильною булькою недопрацьованої медійної історії. Але вже з незавидними наслідками для самих антикорупціонерів.

 

Андрій Навроцький, obozrevatel

Залишити коментар