Перейти до основного вмісту

Депутати вважають, що судовий збір обмежує право активістів на інформацію

Народні обранці вирішили, що суттєво підвищені ставки судового збору стають на заваді відстоюванню громадянами своїх прав. Зокрема — на отримання публічної інформації. Серед авторів законопроекту, яким пропонується знизити ставки судового збору, народні депутати Вікторія Сюмар, Ольга Червакова, Олена Кондратюк та інші.

Обґрунтовуючи необхідність прийняття проекту закону «Про внесення змін до окремих законів України щодо доступу до правосуддя (в інформаційних справах)» (№8139), нардепи зауважують, що значне зростання розмірів збору (наразі, до 640 грн. для фізичних та 1600 грн. для юридичних осіб) обмежує право на інформацію. Якщо ж додати необхідність сплатити авансовий внесок за примусове виконання рішення в таких справах (6400 грн.), отримати публічну інформацію для активних громадських діячів стає надто дорогим задоволенням.

Тож, насамперед пропонується знизити ставку збору за подання адміністративного позову щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації: до 0,4 розміру прожиткового мінімуму для юридичних та 0,1 п.м. для фізичних осіб. Автоматично «подешевшають» і оскарження в апеляційній та касаційній інстанції. Крім того, передбачається взагалі скасувати обов’язок сплати авансового внеску для примусового виконання такого рішення.

Залишити коментар