Перейти до основного вмісту

Суди хочуть позбавити контролю за строками слідства

З 15 березня набудуть чинності низка кардинальних змін у кримінальному процесі. Однак уже зараз деякі нардепи намагаються виправити помилки, яких, на їхню думку, припустилися під час схвалення процесуальної реформи.

Як повідомляв «ЗіБ», на початку лютого у ВР уже був зареєстрований законопроект (№7547), яким пропонується не прив’язувати підсудність клопотань до юридичної адреси органів слідства, а також не монополізувати проведення експертиз.

Автор альтернативного проекту (№7547-1) цим не обмежився і більше уваги приділив строкам досудового розслідування. Як стверджується у пояснювальній записці, майбутні зміни «значно ускладнять роботу органів досудового розслідування в частині здійснення швидкого, повного та неупередженого розслідування, а в окремих випадках узагалі зроблять його неможливим».

Стурбованість автора проекту викликає той факт, що досудове розслідування щодо нерозкритого злочину невеликої або середньої тяжкості не може тривати більше 12 або 18 місяців після його початку. Тож пропонується позбавити суд права контролю за строками розслідування і повернути таку можливість прокурорам відповідного рівня.

Причому, навіть після вручення повідомлення про підозру слідство може тривати ще рік. Щоправда, автор передбачає право на оскарження такої підозри не через місяць, а одразу після вручення.

Залишити коментар