Перейти до основного вмісту

Президента Південної Кореї засудили до 24 років ув'язнення через зловживання владою

Суд у Південній Кореї визнав винною колишню президента країни Пак Кин Хе винною у численних випадках зловживання владою, хабарництвом та засудив її до 24 років ув'язнення, передає ПРОТОКОЛ з посиланням на  CNN.

Як заявив суддя на засіданні, "президент зловживала владою, яку їй дали громадяни". Відтак такий вирок має стати попередження наступним лідерам країни. При цьому прокуратура вимагала для Пак Кин Хе 30 років ув’язнення.

Окрім цього, вона також була оштрафована на 17 мільйонів доларів.

Колишня президент країни була визнана винною у 16 з 18 висунутих звинуваченнях. Мова йде про виявлені факти впливу на неї її близької подруги Чхве Сун Сіль. Жінка не мала жодної політичної посади, але мала чималий вплив на прийняття політичних рішень у країні на найвищому рівні. Через це розгорівся політичний скандал у Південній Кореї у жовтні 2016 року. Парламент проголосував за імпічмент, і Конституційний суд країни позбавив її посади. Після цього Пак Кин Хе арештували у березні 2017 року.

У звинуваченні зазначається, що Чхве Сун Сіль через президента тиснула на низку компаній, які згодом перераховували гроші у фонди, яким вона керувала. Серед компаній була і Samsung. Її керівник Лі Дже-Йон теж був визнаний винним у хабарництві і отримав 5-річний термін ув’язнення, проте у лютому суд скоротив покарання та призупинив його на чотири роки.

Саму Чхве Сун Сіль у лютому 2018 року засудили до 20 років у в'язниці за зловживання владою, вимагання, шахрайство та хабар, а також штрафували 16,6 мільйонів доларів.

Варто додати, що Пак Кин Хе зі своїми адвокатами не прийшла на оголошення вироку. У той же час під стінами суду зібралося чимало її прихильників.

Очікується, що її адвокати подаватимуть апеляцію на це рішення.

Залишити коментар