Перейти до основного вмісту

Суд розгляне питання заборони сімом нардепам від БПП здійснювати свої повноваження

В Окружному адміністративному суді міста Києва відбулося судове засідання, у якому розглядалось забезпечення позову у справі за позовом Андрія Богдана до Центральної виборчої комісії, члена Центральної виборчої комісії Олександра Чупахіна щодо заборони народним депутатам Олександру Бригинцю, Дмитру Білоцерківцю, Валерію Карпунцову, Олегу Велікіну, Максиму Саврасову, Оксані Білозір, Юрію Буглаку здійснювати свої депутатські повноваження.

У судовому засіданні, суд долучив до матеріалів справи подані представником позивача Постанову ЦВК про визнання обраним народним депутатом Романа Зварича та відповідну Постанову Верховної Ради про  дострокове припинення повноважень народного депутата Валерія Пацкана.

«Водночас, суд вважає, що наданих позивачем пояснень не достатньо для розгляду заяви про забезпечення позову, адже відсутні позиції інших учасників. Тому 3 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва за участю інших учасників справи розгляне клопотання забезпечення позову у цій справі», - повідомив суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Володимир Келеберда.

Як відомо, у адміністративному позові Андрій Богдан просить суд визначити протиправною бездіяльність ЦВК та зобов’язати її вчинити певні дії, зокрема: скасувати постанову Комісії у частині  виключення Андрія Богдана з виборчого списку партії «Блок Петра  Порошенка» під №74, визнати його обраним та зареєструвати народним депутатом.

Андрій Богдан балотувався до Верховної Ради за списком партії "Блок Петра Порошенка" під номером 74, на момент прийняття закону про виключення з партійних списків був першим претендентом на вакантне місце в парламенті, але в Раду не потрапив.

 

25 березня 2016 року у позачерговому з'їзді БПП з виборчого списку партії виключили 13 кандидатів в народні депутати, зокрема, позивача Андрія Богдана.

 

У грудні 2017 року Конституційний суд України визнав неконституційними норми закону, які передбачають виключення кандидатів у депутати з виборчого списку партії після оголошення результатів виборів.

 

Джерело: Цензор.Нет та Портал Судової влади. 

Залишити коментар