Перейти до основного вмісту

Пропонується об'єднати всі реєстри

Зареєстровано законопроект про систему публічних електронних реєстрів та їх об'єктів, повідомляє jurliga.

Народні депутати пропонують створити єдину інтероперабельну систему публічних електронних реєстрів. З цією метою у Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 8602 «Про публічні електронні реєстри".

Згідно із законопроектом систему публічних електронних реєстрів складатимуть:

  • базові державні реєстри (Єдиний державний демографічний реєстр, Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, Державний земельний кадастр);
  • інші державні реєстри (містять інформацію про рухоме майно; про майнові та немайнові права, їх обмеження та обтяження; нормативно-правові акти, нормативні акти і документи технічного характеру, судові рішення, виконавчі документи, довіреності тощо);
  • комунальні реєстри;
  • реєстри саморегулюючих організацій;
  • реєстр реєстрів - державна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для реєстрації та обліку реєстрів, державних та інших обов'язкових для використання класифікаторів, а також інформаційних систем, що забезпечують їх функціонування і використовують інформацію з них.

Передбачено, що реєстри обмінюються даними в режимі «електронний запит - електронна відповідь». Передбачено взаємний пошук і перегляд наявних даних, формування загальних масивів даних, документів та форм, автоматичне протоколювання всіх кроків і операцій за допомогою Системи електронної взаємодії.

Плата за послуги реєстрів, пов'язаних із наданням адміністративних послуг, здійснюється у вигляді адміністративного збору. У таких випадках законами, за якими створені реєстри, встановлюються:

  • випадки стягування адміністративного збору за надання послуг реєстрів і їх безкоштовного надання;
  • диференційовані відповідно до способу та строків розміри адміністративного збору за надання послуг;
  • випадки звільнення від сплати адміністративного збору;
  • випадки повернення адміністративного збору.

Плата за послуги інших реєстрів стягується на підставі договорів власників та/або суб'єктів ведення реєстрів з відповідними користувачами (в тому числі, з посередниками) у випадках, формах і розмірах, визначених відповідно до закону, за яким створені реєстри.

Передбачається, що в разі прийняття Закон набере чинності з 1 січня 2021 року. Процедура об'єднання реєстрів розбита на 2 етапи: до 1 липня 2019 року і до 1 січня 2020 року.
 

Залишити коментар