Перейти до основного вмісту

Суд постановив, що Трамп не може блокувати своїх підписників у Twitter

Суддя Наомі Рейс Бухвальд (Naomi Reice Buchwald) вирішила, що подібні дії президента неконституційні, повідомляє ms.detector.media з посиланням на NBC News.

Суддя погодилася, що навіть після блокування користувачі можуть читати пости Дональда Трампа в Twitter, але не можуть із ним взаємодіяти через соцмережу. У вузькому розумінні це є обмеженням свободи вираження думок.

Розгляд цієї справи ініціював  Інститут першої поправки при Колумбійському університеті. Згідно з твердженням Інституту, акаунт @realDonaldTrump у Twitter є «загальнодоступним форумом», який підпадає під регулювання Першою поправкою.

Судовий позов був поданий в липні минулого року проти Трампа та двох його помічників, Дена Скавіно та  Шона Спайсера. У позові йшлося про те, що акаунт Трампа є громадським форумом, відповідно до Першої поправки, і що Білий дім порушує її. У позові були об’єднані випадки семи користувачів, яких потрапили під блокування у Twitter.

У Білому дому постанову суду поки ніяк не прокоментували.водночас виконавчий директор Інституту Джаміль Яффер (Jameel Jaffer) сказав, що задоволений ухваленим рішенням.

В минулому році суд штату Вірджинія постановив, що політики не можуть блокувати користувачів соціальних мереж за висловлені ними думки. Приблизно в той же час був поданий позов й проти Дональда Трампа. Оскільки у США діє прецедентне право, рішення суду Вірджинії могло бути враховане й при розгляді позову користувачів Twitter проти президента.

Залишити коментар