Перейти до основного вмісту

Суд роз'яснив особливості подання апеляційної скарги

Cтаттею 297 КАС України передбачено порядок подання апеляційної скарги. У частині 1 цієї статті зазначено, що апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Однак у підпункті 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII Перехідних положень КАС України, зазначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності новою редакцією КАС України. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає

Відтак, враховуючи, що на даний час Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система не функціонує, подання апеляційної скарги необхідно провадити за правилами, що діяли до 15.12.2017.

Тобто, в даному випадку, скаржнику необхідно керуватись положеннями частини 1 статті 186 КАС України (редакція до 15.12.2017), яка передбачала, що апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.

Навіть незважаючи на те, що нова редакція КАС України діє вже тривалий час, необхідно користуватися положеннями, які втратили чинність, звертають увагу у Вінницькому апеляційному адміністративному суді.

 

Залишити коментар