Перейти до основного вмісту

Суд у Берліні заборонив учительці початкової школи носити на роботі мусульманську хустку

Суд із трудових суперечок Берліна відхилив позов вчительки, яка хотіла вести уроки в початковій школі в традиційній мусульманській хустці, передає nv.ua  з посиланням на DW.

Як зазначається, суддя обґрунтував своє рішення законом про нейтральність, який діє в Берліні з 2005 року, "ставши таким чином на захист документа, щодо якого існують суперечки в політичних колах".

Цей закон забороняє вчителям початкових шкіл і держслужбовцям носити на робочому місці одяг або інші речі, які мають релігійні або ідеологічні символи.

Як зазначається, позивачка хотіла проводити заняття в початковій школі, але через її бажання носити хустку в класі жінку перевели на інше місце роботи - в школу професійної освіти, де навчаються старші учні. У таких діях вчителька вбачає порушення її конституційного права на свободу релігії. Однак судді порушень в діях по відношенню до жінки не бачать і наполягають на дотриманні закону про нейтралітет.

Видання зазначає, що рішення ще може бути оскаржене й суді вищої інстанції.

Раніше повідомлялося, що суд ЄС прийняв рішення, згідно з яким європейські роботодавці мають право забороняти співробітницям носити мусульманські хустки на робочому місці. Рішення Європейського суду оскарженню не підлягають.

Залишити коментар