Перейти до основного вмісту

Суддя Верховного Суду України допускає "польський сценарій" в Україні через ліквідацію суду

Суддя попереднього складу Верховного Суду України Галина Канигіна не виключає, що в Україні через ліквідацію суду може відбутися такий же сценарій як Польщі, в якій Європейський Союз запустив санаційну процедуру у зв'язку зі спірною реформою судочинства, а саме через реформу Верховного Суду. Про це вона сказала в коментарі Українським Новинам.

"Я думаю, що (такий прецедент) можливий. Однак реформа (Верховного суду) проводилася під егідою Європи і її ввели в оману, представляючи це як оновлений Верховний Суд, а не як інший", - повідомила суддя.

Вона зазначила, що суддів попереднього складу Верховного суду змушують через приниження звільнятися і йти на конкурси.

Також Канигіна сумнівається, що ЄС обізнаний про ситуацію з ліквідацією Верховного Суду України.

Вона підкреслила, що для того, щоб вирішити проблему, достатньо Верховній Раді внести зміни в перехідні положення закону, виключити термін "ліквідація Верховного Суду" і допустити його суддів до правосуддя.

Як повідомлялось, Європейський Союз запустив санаційну процедуру проти Польщі через її спірну реформу судочинства. У Єврокомісії вважають, що нові закони Польщі "підривають принцип незалежності судової влади", надаючи президентові право на власний розсуд приймати рішення про продовження мандата суддів Верховного Суду.

 

Залишити коментар