Перейти до основного вмісту

У Латвії створять сайт для перевірки фейкових новин

У Латвії планують створити інтернет-портал, де будь-який житель країни зможе перевірити достовірність публічно поширених новин.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Латвії Ріхард Козловскіс, повідомляє prm.ua.

"Жителям не варто сліпо вірити всьому, що вони читають в інтернеті, краще черпати інформацію в офіційно зареєстрованих ЗМІ або держструктурах", підкреслив він.

У відповідь на питання, чи відстежується у передвиборний період у країні поширення неправдивих новин, міністр відповів: "Я дуже сподіваюся, що нам вдасться створити єдиний портал, де кожен житель Латвії зможе з’ясувати достовірність інформації".

Повідомляється, що останнім часом в латвійському інтернет-просторі поширюється велика кількість фейкових новин. Так, минулого тижня на порталі "redzams.net" опублікували неправдиву новину про те, що 15 липня обвалився торговий парк "Alfa", унаслідок чого загинули сотні людей. На цьому порталі публікували й інші неправдиві новини, зокрема про те, що з початком навчального року кожен школяр отримає по 300 євро.

Від імені правоохоронних органів міністр пообіцяв зробити все, щоб ідентифікувати і затримати розповсюджувачів цих фейкових новин.

Залишити коментар