Перейти до основного вмісту

У ВККСУ немає чіткого пояснення переведення "старих" суддів Верховного Суду України

Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) рекомендувала перевести в розформовані апеляційні суди Києва та Київської області 12 суддів зі складу Верховного Суду України на підставі того факту, що "старий" Верховний Суд ліквідовано законом Про судоустрій і статус суддів від 2016 року. Про це йдеться у відповіді ВККСУ на інформаційний запит Корреспондент.net.
 
"Пунктом 7 розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону передбачено, що з дня початку роботи Верховного Суду в складі, визначеному цим Законом, Верховний Суд України, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України припиняють свою діяльність і ліквідуються в установленому законом порядку", - йдеться в повідомленні.
 
У відповіді зазначається, що з урахуванням викладеного комісією прийнято рішення, зокрема, про рекомендацію суддів Верховного Суду для переведення в інші суди без конкурсу.
 
У відповіді також міститься детальне повідомлення про організацію та проведення конкурсу на зайняття 120 вакантних посад у складі нового Верховного Суду. Інших даних про підстави прийняття рішення, крім вищенаведеного абзацу, в документі немає.

Варто зазначити, що самі судді "старого" Верховного Суду вважають незаконним його ліквідацію і рішення ВККС про їх переведення в розформовані суди.
 
"Це антиконституційне рішення і дія. Згідно зі ст. 131 Конституції України, переведення суддів до інших судів є повноваженням тільки Вищої ради правосуддя. Приймати рішення про долю і кар'єру судді ВККС не уповноважена", - заявляла суддя ВСУ Галина Канигіна.
 
Відзначимо, Конституційний Суд досі не відреагував на звернення суддів Верховного Суду України з приводу незаконності його ліквідації.

Залишити коментар