Перейти до основного вмісту

В Данії з 1 серпня заборонено закривати обличчя

Парламент Данії в четвер, 31 травня, підтримав законопроект, що забороняє появу в громадських місцях в головних уборах і елементах одягу, які повністю закривають обличчя. Під заборону потрапили не тільки традиційні мусульманські паранджа і нікаб, але і капелюхи, шапки, шарфи, маски, шоломи і навіть штучні бороди, які сильно закривають обличчя. 

При цьому дозволяється натягувати на обличчя шарф в холодну пору року або носити маски під час карнавалу. Закон вступає в силу з 1 серпня. Перше порушення закону буде каратися штрафом у 135 євро. Це сума зросте на порядок - до 1350 євро, починаючи з четвертого порушення. При цьому, як пояснив міністр юстиції країни Серен Папі Поульсен, нікого не стануть примушувати знімати ту ж паранджу прямо на вулиці. Після виплати штрафу порушника лише попросять повернутися додому. 

Данія - не єдина європейська країна, яка прийняла подібний закон. Першовідкривачем тут виступила в 2011 році Франція. Аналогічна заборона діє з осені 2017 року Австрії. У Німеччині в квітні 2017 року було введено часткову заборону на носіння нікабу, паранджі та іншого аналогічного одягу в громадських місцях. Його дія поширюється на деякі категорії держслужбовців, військовослужбовців і співробітників виборних органів. В кінці вересня того ж року в Німеччині було прийнято ряд важливих доповнень до правил дорожнього руху. Відтепер не можна сідати за кермо, надівши карнавальну маску, респіратор або мусульманські головні убори, що приховують обличчя. За порушення загрожує штраф в розмірі 60 євро.

Джерело: facenews.
 

 

Залишити коментар