Перейти до основного вмісту

Верховний Суд заборонив українцям відмовлятись від ID-паспорту з релігійних переконань

26 березня 2018 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув зразкову справу про оформлення паспорта громадянина України у формі паспортної книжечки.

Позивачка просила суд зобов’язати райвідділ Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області оформити та видати їй бланк паспорта у формі паспортної книжечки.


Верховний Суд відмовив у задоволенні позовних вимог. За словами головуючого судді у справі, Голови Касаційного адміністративного суду Михайла Смоковича, порядок видачі паспортів у формі книжечки може бути забезпечений лише у разі прийняття відповідних змін до законодавства Верховною Радою України. Існуюче законодавче регулювання виключає таку можливість.


Відповідно до частини третьої статті 291 КАС України суди при вирішенні аналогічних справ мають враховувати правові висновки Верховного Суду у рішенні, ухваленому у зразковій справі.


Повний текст рішення буде виготовлено протягом 5 робочих днів. Рішення може бути оскаржене до Великої Палати Верховного Суду протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Залишити коментар