Перейти до основного вмісту

Верховний Суд скасував рішення НБУ про накладення штрафу на МТБ БАНК

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду визнав дії НБУ необґрунтованими, недоведеними та законодавчо безпідставними щодо накладення штрафу на ПАТ «МТБ БАНК» у розмірі 4,35 млн грн. за порушення законодавства у сфері фінмоніторингу.

Таким чином суд підтвердив раніше винесені судові рішення Одеського окружного адміністративного суду від 3 грудня 2019 року та П’ятого апеляційного адміністративного суду від 10 червня 2020 року, про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

За інформацією НБУ, кошти, які сплатив МТБ БАНК в якості штрафу, були повернуті в добровільному порядку.

Нагадаємо. 19 квітня 2019 року Національний банк України за результатами перевірок з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму застосував до п’яти банків заходи впливу: ПАТ «Банк «ВОСТОК», АТ «АЛЬПАРІ Банк», ПАТ  «МТБ БАНК», «РВС Банк», ПАТ «Розрахунковий  центр з обслуговування договорів на фінансових ринках».

Юристи ПАТ «МТБ БАНК» оскаржили рішення НБУ. Всі три інстанції Одеський окружний адміністративний суд, П’ятий апеляційний адміністративний суд та Касаційний адміністративний суд Верховного суду одностайно скасували рішення Нацбанку.

банк

Довідка. Публічне акціонерне товариство «МТБ БАНК» є правонаступником ВАТ «МАРФІН БАНК», який був створений 5 листопада 1993 року. Влітку 2017 року останній змінив власників та назву. Відтоді він – ПАТ «МТБ БАНК». Наглядову раду банку очолив Ігор Згуров, а головою правління став Юрій Кралов.

Залишити коментар