Перейти до основного вмісту

Влада Польщі планує довести правомірність своєї судової реформи у Європейському суді

Рішення Європейської комісії стосовно того, що нове польське законодавство "підриває принцип незалежності судової влади", є неправильним, сказав міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович.

Польська влада доводитиме правомірність своєї судової реформи у Європейському суді. Про це 2 липня в Сеймі Польщі повідомив міністр закордонних справ країни Яцек Чапутович, повідомляє "Польське радіо".

"Європейський суд є установою, яка має вирішувати правові спори в межах Європейського союзу. Ми будемо доводити, що реформа судової системи – у компетенції окремо взятої держави ЄС. Ми вважаємо рішення Європейської комісії неправильним. І ми плануємо це обґрунтувати перед Європейським судом", – сказав він.

Зі свого боку віце-міністр закордонних справ і міністр із європейських справ Польщі Конрад Шиманський зазначив, що рішення Європейського суду може мати велике значення для всього Європейського союзу. У такий спосіб буде створено прецедент втручання влади ЄС у правову систему окремо взятої держави союзу.

Крім того, він додав, що для початку Європейська комісія звернулася до уряду Польщі із закликом усунути порушення в судовій реформі. У польської влади є місяць, щоб відповісти на претензії, і уряд планує у строк відповісти на всі запитання.

Якщо ж країна не дасть відповіді у строк або дасть незадовільні пояснення, тоді Брюссель надішле Варшаві нагадування. Якщо ж і після цього роз'яснення не буде отримано, справу передадуть до Європейського суду в Люксембурзі.

Керівна в Польщі партія Ярослава Качинського "Право і справедливість" ініціювала судову реформу, намагаючись внести зміни до трьох законів – про Верховний суд, Національну судову раду та Суд загальної юрисдикції. На думку політсили, реформа модернізує судову владу. Опозиція і більшість суддівського корпусу переконані, що такі зміни обмежують незалежність судів.

Три колишні президенти Польщі: Лех Валенса, Алєксандр Кваснєвський і Броніслав Коморовський – у відкритому листі заявили, що ініціатива партії "Право і справедливість" може призвести до диктатури. У країні проходили масові протести проти судової реформи.

20 грудня 2017 року Європейська комісія запропонувала Раді ЄС розпочати процедуру введення санкцій проти Польщі через судову реформу.

Європейський союз запустив санкційну процедуру проти Польщі через судову реформу в країні. У Єврокомісії наголосили, що нове польське законодавство "підриває принцип незалежності судової влади".

Залишити коментар