Перейти до основного вмісту

З 1 липня доступ до реєстрів Мін'юсту буде доступний лише з захищеними носіями ЄЦП

З 1 липня 2018 року доступ до єдиних та державних реєстрів Міністерства юстиції України буде можливим виключно з використанням захищених носіїв особистих ключів електронного цифрового підпису. Про це повідомляє Українське право з посиланням на прес-службу державного підприємства «Національні інформаційні системи».

Такі новації впроваджуються з метою дотримання вимог до здійснення інформаційного обміну з юридичними особами (для вчинення правочинів, надання адміністративних послуг та інших послуг в електронній формі, здійснення інформаційного обміну).

Інформацію щодо переліку захищених носіїв, сумісних із програмним забезпеченням реєстрів, наведено на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК органів юстиції України ДП «НАІС».

Зазначимо, що згідно Закону України «Про електронний цифровий підпис» захищеним носієм особистого ключа є надійний засіб електронного цифрового підпису, який призначений для зберігання особистого ключа та має вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на нього даних від несанкціонованого доступу, безпосереднього ознайомлення із особистими ключами та їх копіюванням.

Перевагою використання захищеного носія, з точки зору користувача, є неможливість скопіювати особистий ключ, що перешкоджає зловмисникам здійснювати дії від імені його власника. Викрасти особистий ключ можливо лише разом з захищеним носієм, проте непомітним для власника ключа це вже не залишиться. Якщо виявиться факт зникнення захищеного носія, власнику відразу необхідно звернутися до АЦСК і заблокувати сертифікат такого ключа.
 

Залишити коментар