Перейти до основного вмісту

За "кнопкодавство" у Раді пропонують ввести кримінальну відповідальність

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким пропонується доповнити Кримінальний кодекс України статтею 1901 «Неособисте голосування народного депутата України».

Цією нормою пропонується передбачити кримінальну відповідальність за голосування народного депутата України на пленарному засіданні Верховної Ради України за іншого народного депутата України у виді позбавлення волі на строк від трьох до семи років та штрафу у розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Автори законопроекту нагадують, що відповідно до абзацу третього статті 84 Конституції України голосування на засіданнях Верховної Ради України здійснюється народним депутатом України особисто.

«На жаль, таке явище як «кнопкодавство», тобто голосування народними депутатами України за інших народних депутатів України, існує в українському парламенті вже давно. І ні “Революція Гідності” ні наступні дострокові перевибори до Верховної Ради України 2014 року не змогли змінити цю ситуацію», – зазначено у проекті Закону.

Джерело: Українське право

 

Залишити коментар