Перейти до основного вмісту

Зміна цільового призначення землі у 2018 році - покрокова відеоінструкція

Відповідно до українського законодавства, а саме: п. 3 ст. 20 Земельного кодексу України, власники земельних ділянок можуть змінити їхнє цільове призначення за власною ініціативою.

Для цього необхідно підготувати заяву про зміну цільового призначення та завірити її у нотаріуса. З необхідних документів – паспорт, ідентифікаційний код та свідоцтво про право власності на землю. Зі зразком заяви про зміну цільового призначення ділянки можна ознайомитись тут.

Наступний крок – отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення. Для цього потрібно укласти договір із землевпорядною організацією – з фахівцем, який є в Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників на сайті Держгеокадастру (Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру).

Інженер визначить межі ділянки та складе проект землевідведення. Розробка з усіма погодженнями займає в середньому від 1-го до кількох місяців. У результаті буде готовий проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки в паперовій та електронній формі. Цей проект необхідно погодити в наступних організаціях:

  • місцеве управління Держгеокадастру;
  • місцевий відділ архітектури та містобудування (ДАБІ);
  • в окремих випадках – в інших організації (органах лісгоспу, водгоспу, охорони культурної спадщини, екології тощо).

Нарешті, разом із затвердженим проектом землевідведення, власник подає заяву про зміну цільового призначення ділянки в межах населених пунктів до сільської, селищної чи міської ради. Ці місцеві органи влади на черговій сесії і приймуть відповідне рішення – задовольнити чи відхилити заяву. Зверніть увагу, затвердження проекту щодо земельної ділянки, що розташована поза межами населеного пункту, здійснюється районною держадміністрацією - в формі розпорядження (а не рішення, як у випадку з місцевою радою).

У разі відмови, органи влади мають вказати причини такої відмови. Найчастіше, це невідповідність нового цільового призначення вимогам містобудівного законодавства або місцевим правилам землеустрою. Відмова у затверджені проекту землеустрою може бути оскаржена в судовому порядку.

Якщо проект схвалений, потрібно звернутися до земельного відділу Держгеокадастру, щоб внести запис про землевідведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення до Державного земельного кадастру. Далі власник отримує витяг з Державного земельного кадастру про зміну цільового призначення земельної ділянки. Зі зразком витягу можна ознайомитись ось

тут. До речі, замовити витяг можна й онлайн. Для цього ознайомтеся з відеоінструкцією від Держгеокадастру.

Нарешті, власник реєструє право власності на земельну ділянку зі зміненим цільовим призначенням. Це можна зробити, звернувшись до центру надання адміністративних послуг чи нотаріуса.

Для довідки. Правила реєстрації прав на нерухоме майно, у тому числі на земельну ділянку, визначені, зокрема Порядком державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою КМУ від 25.12.2015 р. № 1127.

 
 

Залишити коментар