Перейти до основного вмісту

«Жовті тюльпани» Наташі Корольової: співачка залишилася нев’їздною в Україну

Верховний суд залишив чинними рішення українських судів, які підтвердили заборону відвідання України російською співачкою Наташою Корольовою

Верховний суд відмовився визнавати незаконними рішення про заборону на в’їзд в Україну співачці Наташі Корольовій, повідомляє Zik.

Історія із забороною Корольовій в’їзду в Україну почалася у жовтні 2016 року. Тоді російській співачці українського походження Наталії Поривай (псевдонім — Наташа Корольова) СБУ заборонила п’ять років відвідувати Україну.

Служба безпеки України пояснила своє рішення тим, що іноземка проводить діяльність, яка створює передумови до втручання у внутрішні справи України і вчинення протиправних проявів, пов’язаних з посяганням на територіальну цілісність України. Йшлося про підтримку Корольовою анексії Криму.

У січні 2017 року Корольовій дозволили прилетіти в Київ на похорон її бабусі. Співачка намагалася оскаржити рішення про заборону, проте програла суди.

Тоді Корольова подала до Верховного суду скаргу на рішення першої та апеляційної інстанцій. Вона вважала, що Окружний адіністративний та Апеляційний суди Києва не встановили, яке саме суспільно небезпечне діяння вона зробила.

Верховний суд відмовив співачці у задоволенні касаційної скарги. В ухвалі йдеться про те, що оскільки заборона була скасована вже через три місяці, в 2017 році, то відсутні нові факти, які б доводили порушення норм матеріального або процесуального права в попередніх рішеннях судів. Ухвала Верховного суду оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, що Україна заборона в’їзд на свою територію великій групі діячів мистецтва та шоу-бізнесу РФ, які підтримали агресію Росії в Україні та анексію Криму.

Джерело: Ракурс

Залишити коментар